Planując remont, często decydujemy się nie tylko na odświeżenie ścian, zmianę ich koloru, czy zakup nowego wyposażenia. Poszukujemy także rozwiązań, które ułatwią nam szybką modyfikację układu pomieszczeń, najczęściej poprzez podzielenie jednej powierzchni na dwie lub kilka mniejszych. W takiej sytuacji konieczne może być budowanie ściany, osadzanie drzwi i skomplikowany proces inwestycyjny, na który nie byliśmy przygotowani. Chyba że skorzystamy z nowoczesnych rozwiązań.

Ścianki z płyt gipsowych będą najlepszą opcją, jaką możemy wykorzystać, aby bez większych problemów wydzielić dodatkowe pomieszczenie w domu. Łatwość montażu, niewielkie koszty, a przede wszystkim możliwość bardzo szybkiego podzielenia pokoi to wyjątkowe atuty tego rozwiązania.

Ścianki karton gips

Kiedy wybraliśmy już większą przestrzeń, którą chcemy podzielić i stworzyć tym samym dwa pokoje, powinniśmy wziąć pod uwagę ścianki karton gips. Montowane na specjalnych stelażach gwarantują nie tylko szybką finalizację remontu, ale przede wszystkim wyjątkową estetykę. Wiele osób może powiedzieć, iż tego typu rozwiązanie nie sprawdza się z uwagi na niską szczelność akustyczną. Technologia, a szczególnie wypełnienia między płytami, pozwalają na zastosowanie odpowiednie izolacji nie tylko termicznej, ale także dźwiękowej. Wystarczy dobry materiał i łatwo możemy zniwelować problem braku szczelności pomieszczenia.

Odpowiednie właściwości płyt, a także zastosowanie dedykowanych do nich profili, na których są montowane, pozwala stworzyć w bardzo krótkim czasie kompletne, zamknięte pomieszczenie. Ścianki działowe z płyt gipsowych z drzwiami są bowiem rozwiązaniem bardzo powszechnym. Nie ograniczają nas w doborze właściwej kolorystyki, struktury, czy modelu drzwi. Wystarczy wybrać takie, jakie będą dla nas najodpowiedniejsze.

Ścianki działowe z idealną powierzchnią

Ścianki działowe gipsowo-kartonowe charakteryzuje także gładka powierzchnia, która nie wymaga specjalnych zabiegów, aby móc ją pomalować na wybrany kolor. Wygładzenie łączeń płyt oraz zagruntowanie całości będą wystarczające.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość powrotu do pierwotnego rozmiaru pomieszczenia poprzez nieskomplikowany demontaż płyt i znajdującej się pod nimi konstrukcji z profili aluminiowych. Staje się to bardzo pożądane w sytuacji, kiedy chcemy wydzielić dodatkowe pomieszczenie jedynie na określony czas.

Płyty gipsowo-kartonowe są dziś bardzo powszechnym rozwiązaniem, które umożliwia podział większych pomieszczeń na mniejsze pokoje bez konieczności murowania ścian. Sprawdza się idealnie nie tylko w domu, ale także w firmach, które chcą zoptymalizować swoją powierzchnię i dostosować do zmiany ilości pracowników, czy charakteru prowadzonej działalności.

Oferta

sprawdź nasze usługi

Tynkowanie
stawianie ścianek działowych
zabudowy wnęk
montaż sufitów podwieszanych
ogrzewanie podłogowe
montaż pomp ciepła
instalacje elektryczne
instalacje hydrauliczne
oraz wiele innych w zależności od rodzaju zlecenia
0
Zadowolonych Klientów
0
Zrealizowanych projektów
0
Spotkań biznesowych

Szukasz solidnej firmy budowlanej, która Cię nie zawiedzie?

ZAMÓW

Nasze Realizacje

Najedź aby zobaczyć różnicę!