Coraz częściej poszukujemy efektywnych rozwiązań w zakresie ogrzewania mieszkań. Liczy się także aspekt ekonomiczny, który wobec wciąż rosnących kosztów ciepła, staje się niekiedy przeważający. Metod ogrzewania jest bardzo wiele. Jedną z nich, cieszącą się niesłabnącą popularnością, jest ogrzewanie podłogowe.

Znajduje ono zastosowanie najczęściej w łazienkach, gdzie sprawdza się wyjątkowo dobrze z uwagi na możliwość szybszego wysuszenia posadzki, a także przyjemne ciepło, które towarzyszy nam przy wychodzeniu z kąpieli. Ten rodzaj instalacji montowany jest coraz częściej w kuchni, ale także pokojach dziennych.

Ogrzewanie podłogowe w bloku

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, np. matom grzewczym, możliwe jest zamontowanie ogrzewania podłogowego także w mieszkaniu. Panujące powszechnie przekonanie, iż tego rodzaju rozwiązanie może być zastosowane jedynie w domach jednorodzinnych, jest już nieaktualne. Ogrzewanie podłogowe w bloku stanowi jedno z częściej stosowanych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Dzięki prostocie instalacji, możliwości zastosowania tego systemu praktycznie pod każdym rodzajem podłogi, jest to metoda wyjątkowo uniwersalna.

Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu może stanowić, w zależności od możliwości technicznych, instalacja wodna, która wymaga grubszej wylewki oraz specjalnej warstwy izolacyjnej lub też mata. To drugie rozwiązanie stosowane jest w mieszkaniach, gdzie ze względów technologicznych nie można zainstalować ogrzewania wodnego. Mata ma grubość zaledwie kilku milimetrów, co pozwala umieścić ją niemal pod każdą posadzką. Gwarantuje, podobnie jak instalacja wodna, odpowiednie rozprowadzenie ciepła na całej powierzchni podłogi.

Montaż ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego najlepiej powierzyć fachowcom, którzy nie tylko dobiorą właściwe rozwiązanie technologiczne do warunków, ale przede wszystkim odpowiednio przygotują podłoże do instalacji.

Bardzo ważna jest także kwestia projektu. Przekazanie dokładnych wytycznych w zakresie ilości i rozmieszczenia okien, drzwi, a także wszystkich innych elementów mających bezpośredni wpływ na termikę pomieszczeń, powinno odbyć się już na początku współpracy z firmą instalatorską. Dopiero te dane umożliwią dobranie prawidłowego rozwiązania do konkretnego mieszkania, które zapewni w trakcie użytkowania, oczekiwany efekt.

Ogrzewanie podłogowe zapewnia komfort termiczny również w mieszkaniach w bloku. Do niedawna trudnością w zastosowaniu tego rozwiązania była konieczność wykonania skomplikowanej instalacji, która dziś może być zastąpiona przez maty grzewcze. Dlatego też w niemal każdym pomieszczeniu możemy dziś zamontować podłogówkę, poprawiając efektywność i optymalizując koszty ogrzewania.

Oferta

sprawdź nasze usługi

Tynkowanie
stawianie ścianek działowych
zabudowy wnęk
montaż sufitów podwieszanych
ogrzewanie podłogowe
montaż pomp ciepła
instalacje elektryczne
instalacje hydrauliczne
oraz wiele innych w zależności od rodzaju zlecenia
0
Zadowolonych Klientów
0
Zrealizowanych projektów
0
Spotkań biznesowych

Szukasz solidnej firmy budowlanej, która Cię nie zawiedzie?

ZAMÓW

Nasze Realizacje

Najedź aby zobaczyć różnicę!